5/24/2019 1:18:18 PM | جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۱:۲۰
اصناف با طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی مهارت آموزان را همراهی کنند
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر گفت: اصناف با طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی مهارت آموزان را همراهی کنند.

عبدالمجید دراهکی بعدازظهر امروز در نشست با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرکل تأمین اجتماعی، و نماینده اصناف استان اظهار داشت: استقبال اصناف مهارتی و فنی استان برای توسعه اجرای طرح مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار باید بیشتر شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر گفت: آشنایی با محیط کسب‌وکار، کسب تجربه و آماده‌سازی، ایجاد خودباوری در مهارت‌آموزی برای ورود به عرصه اشتغال و کارآفرینی، حفظ و پایداری مشاغل سنتی و بومی به‌ویژه در صنایع‌دستی، کمک به بنگاه‌های فعال به منظور شناسایی و جذب نیروی مستعد و توانمند ازجمله اهداف مهم اجرای این طرح است.

وی با اشاره به نقش مهم مهارت‌آموزی در ایجاد اشتغال پایدار و مولد افزود: رویکرد طرح مهارت‌آموزی در محیط واقعی استفاده از ظرفیت بخش‌های غیردولتی در توسعه آموزش مهارتی و نیز استفاده از ظرفیت‌های آموزشی موجود در کارگاه‌ها و توسعه و تنوع الگوهای آموزشی است.

دراهکی هدف از اجرای این طرح را آشنایی با محیط کسب‌ و کار، حفظ و پایداری مشاغل سنتی و بومی، کمک به بنگاه‌های فعال به منظور شناسایی و جذب نیروهای مستعد و توانمند و استفاده از ظرفیت و توان آموزشی بنگاه‌های اقتصادی دانست.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر با اشاره به اینکه طرح مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار خرداد 96 در بوشهر آغاز شد بیان کرد: در صورت تمایل کارآموزان پس از اتمام دوره آموزشی شش ماه تا یک سال، می‌توانند با شرکت در آزمون‌های فنی و حرفه‌ای گواهی‌نامه رشته‌ای را که فراگرفتند دریافت کنند.


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=1004

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha