6/16/2019 1:01:19 AM | یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶:۴۱
سربازان بی‌سواد آموزش فنی و حرفه‌ای می‌بینند
معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان قم گفت: برخی از سربازها که در استان قم خدمت می‌کنند از استان‌های دیگر هستند که گاها در آن‌ها افراد بیسواد مشاهده می‌شود که با کمک سازمان فنی و حرفه ای تحت تعلیم قرار می‌گیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر؛ مهرداد حاجی زاده ظهر امروز در نخستین جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان قم در سال ۹۸ گفت: متاسفانه بین وقوع جرم و بیسوادی یک ارتباط معناداری وجود دارد؛ درصدی از مجرمین در موضوعی فعالیت می‌کنند که با قوانین آشنا نیستند و ناخواسته مرتکب جرم می‌شوند، درصدی از افراد نیز که جرم علیه آن‌ها اتفاق می‌افتد بیسواد هستند.

حاجی زاده تاکید کرد: حجم بسیار وسیعی از افراد برای دریافت خدمات اجتماعی مثل گواهینامه خود را بیسواد معرفی می‌کنند همچنین در حاشیه شهرها افراد بعضی از اعمال را جرم تلقی نمی‌کنند که این مسئله ناشی از بیسوادی است.

وی افزود: برخی از سربازها که در استان قم خدمت می‌کنند از استان‌های دیگر هستند که گاها در آن‌ها افراد بیسواد مشاهده می‌شود که با کمک سازمان فنی و حرفه ای تحت تعلیم قرار می‌گیرند.

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به این نکته که برخی از افراد توانایی یادگیری ندارند گفت: فرماندهی انتظامی استان قم این آمادگی را دارد که با برپایی نمایشگاه آسیب‌های اجتماعی مبتلابه برای افرادی که مورد جرم‌ قرار می‌گیرند با استفاده از تصویر سازی کمک شایانی جهت یادگیری به آن‌ها ارائه دهد.

 


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=1038

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha