6/16/2019 1:49:56 AM | یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۷:۰۹
ریشه کن شدن بیکاری در کشور نیازمند توجه به مهارت آموزی در سیستم آموزشی کشور
رئیس کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش مجلس معتقد است که ریشه کن شدن بیکاری در کشور، نیازمند توجه به مهارت آموزی در سیستم آموزشی کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر؛ حبیب اله دهمرده  با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با فرهنگیان و تاکیدات ایشان در خصوص  لزوم توجه ویژه به بحث مهارت آموزی در سیستم آموزشی  کشور گفت: بحث مهارت آموزی یکی از لازمه های سیستم آموزشی کشور است که متاسفانه در آموزش و پرورش به آن توجهی صورت نمی گیرد و به تبع آن نیز دانش آموزانی که وارد دانشگاه می شوند، نمی توانند مهارت های لازم را فرا بگیرند.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که در سیستم آموزشی کشور مشاهده می شود، گرایش بیشتر دانش آموزان به رشته های تجربی و پزشکی است و علت آن داشتن موقعیت شغلی و درآمد مناسب است، اما دیدی که در خصوص شغل های مهارتی در ذهن دانش آموزان قرار دارد، دید مناسبی نیست؛ چراکه آموزش های درستی درمدارس و دانشگاه ها در بحث مهارتی صورت نمی گیرد و نهایتا بعد از فارغ التحصیلی، به دلیل عدم فراگیری مهارت های لازم، بیکار می مانند.

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: آموزش و پرورش باید در وهله اول باید هدایت تحصیلی را در مدارس به نحو مطلوب اجرایی کرده و تجهیزات و امکانات لازم را در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش را فراهم کند و در این مدارس از مربیان و معلمانی استفاده کند که در امور مهارتی متخصص باشند و بتوانند دانش اموزان را به خوبی آموزش دهند.

وی بیان کرد: متاسفانه بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی، ثمره عدم توجه به امور مهارتی در مدارس و سپس در دانشگاه ها می باشد؛ چراکه در مدارس و دانشگاه ها تنها به دورس تئوری توجه شده و آموزش های مهارتی در اولویت های آموزش در مدارس و دانشکاه ها قرار ندارد.

رییس کمیته آموزش عالی و علوم پزشکی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص مهارت آموزی در آموزش و پرورش بسیار دقیق و درست است؛ بنابراین اگر خواهان سروسامان دادن اشتغال و ریشه کن شدن بیکاری در کشور هستیم، باید دانش آموزان را به سمت فراگرفتن امور مهارتی تشویق کنیم.


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=1046

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha