6/16/2019 1:54:57 AM | یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶:۳۱
مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان:
سربازان وظیفه ظرفیت بسیار خوبی برای حفظ وتوسعه منابع طبیعی هستند
ضیافت افطاری سربازان وظیفه اداره کل منابع طبیعی استان با حضوراسفندیار خزائی مدیرکل منابع طبیعی، سرهنگ بهرام رسولی فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان همدان وجمعی از کارکنان وظیفه منابع طبیعی در نماز خانه این اداره کل برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر؛‌ ضیافت افطاری سربازان وظیفه اداره کل منابع طبیعی استان با حضوراسفندیار خزائی مدیرکل منابع طبیعی، سرهنگ بهرام رسولی فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان همدان وجمعی از کارکنان وظیفه منابع طبیعی در نماز خانه این اداره کل برگزار شد. خزائی با اشاره به اهمیت وجایگاه یگان حفاظت منابع طبیعی ونقش اثر گذارسربازان در حفظ وحراست از انفال گفت: سربازان یگان حفاظت منابع طبیعی نقش اساسی در پیشگیری از تخلفات در اراضی ملی دارند وهم نقش مهمی در مواقع بحرانی نظیر مهارآتش سوزی در جنگلها ومراتع دارند. مدیرکل منابع طبیعی استان با اشاره به وظایف ومسئولیتهای سازمانی منابع طبیعی افرود: حفظ و حمایت، احیاء، توسعه و بهره‌برداری اصولی از جنگل‌ها، مراتع، اراضی جنگلی، بیشه‌های طبیعی وحفظ آب و خاک از طریق مدیریت علمی بر حوزه‌های آبخیز و رعایت اصول توسعه پایدار از مسئولیتهای بسیار مهم منابع طبیعی است که سربازان تحصیل کرده دررشته های تخصصی منابع طبیعی می‌توانند ما را در تحقق اهداف وبرنامه های سازمانی کمک شایانی نمایند. ایشان تصریح کرد: سربازن وظیفه در منابع طبیعی یک ظرفیت بسبار خوبی برای حفظ وتوسعه منابع طبیعی هستند وباید از این پتانسیل بخوبی استفاده کرد. خزائی بیان داشت: منابع طبیعی درهرسرزمینی جزء دارایی‌ها و ثروت‌های آن به حساب می‌آیدومراتع و جنگل‌ها یکی از مهم‌ترین منابع طبیعی هستند که در حفظ و نگهداری آن باید برنامه محور بود واز تمامی ظرفیتها استفاده کرد. امروزه منابع طبیعی و محیط زیست کشور دچار چالش‌های عظیمی هست که حفاظت از آن و رفع چالش‌های موجود بر عهده همه دستگاه‌ها می‌باشد و همراهی همگان را می‌طلبد و قانون نیز این تکلیف را بر عهده همه گذشته است لذا بایستی به احیاء منابع طبیعی نگاه ویژه داشته باشیم.

سرهنگ رسولی فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان با تشریح عملکرد سربازان این یگان تصریح کرد: در واقع حفاظت از منابع طبیعی وظیفه همه مردم است و این موضوع باید به صورت یک فرهنگ بین آحاد مردم نهادینه شودو سربازان وظیفه در منابع طبیعی در کنار مردم وهمراه با کارکنان منابع طبیعی وسایر دستگاه‌های مسئول در انجام این رسالت خطیر می توانندنقش آفرین باشند.


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=1091

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha