4/8/2020 2:12:48 PM | چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰:۲۷
همراه با بهار طبیعت به استقبال بهار مهارت‌آموزی(خیزش وجهش) می‌رویم
مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی سردار کمالی در گفتگو اختصاصی با سایت سرباز ماهر اعلام نمودند.
سال ۹۹, بهار مهارت‌آموزی و سال خیزش جهش مهارت آموزی است و در این سال اشتغال به عنوان ثمره مهارت آموزی است باید به دست آید.

 وی اعلام کرد پرونده سال ۹۸ که سال پرورش طرح بود با شعار افزایش کمیت، ارتقا کیفیت، تنوع مهارت، توسعه همکاران و اشتغال  کارکنان بسته شد.
 سازمان‌های نیروهای مسلح(ستاد کل ،  آجا، سپاه، ناجا، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح )در یک رقابت تنگاتنگ برای تحقق برنامه های ابلاغی حرکت جهادگونه ای را انجام دادند و دستگاه‌های غیر نظامی همچون وزارت‌خانه‌های تعاون،کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، ورزش و جوانان، ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان فنی و حرفه ای، هلال احمر ،جهاد دانشگاهی و... تلاش خالصانه ای را جهت پیشبرد برنامه‌ها انجام دادند.
  ماحصل تلاش سازمان های نیروهای مسلح و دستگاه‌های غیر نظامی همکار ، آموزش تخصصی ۱۴۴ هزار نفر و آموزش عمومی ۱۰۱ هزار نفر تحقق یافت که جا دارد به همه سازمانهای نیرو های مسلح و دستگاههای غیر نظامی خدا قوت بگوییم

اما سال ۹۹ که ما آن را بهار مهارت آموزی می نامیم سالی است که حتماً باید ثمره‌ای مهارت‌آموزی که همان اشتغال است به ثمر بنشیند و ما در اینجا به سربازان عزیز می گوییم پس از پایان خدمت حدود دو سال شما را رها و تنها نخواهیم گذاشت و در کنار شما خواهیم بود.
 و با رصد کار شما، هدایت، حمایت و فراهم کردن  تسهیلات، انشاالله زمینه اشتغال شما فراهم شود. سردار کمالی همچنین اعلام نمود :به سازمان‌ها و دستگاه‌ها و صنوف مختلف می گوییم  اگر دنبال نیروی کار جوان با انگیزه و ماهر می گردید، سامانه ماهرسان ما می تواند چندین هزار جوان متخصص و ماهر را به شما معرفی کند.

مشاور عالی قرارگاه مهارت آموزی اعلام کرد به همین منظور در سال ۹۹ حدود ۱۰ درصد اولویت قرارگاه بر روی کمیت، ۴۰درصدکیفیت و ۵۰ درصد اشتغال می باشد.
 
مشاور عالی قرارگاه اعلام نمود دورخیز ما در سال ، ۹۹ تحقق  اموزش   تخصصی ۲۸۰ هزار نفر و آموزش عمومی ۲۰۰ هزار نفر می‌باشد و در این راستا سهمیه هر یک از نیروهای مسلح و دستگاه‌های غیر نظامی مشخص شده است
 
ایشان اعلام نمود قرارگاه مهارت آموزی چهار رکن و ستون دارد که عبارتند از: ستاد کل، سازمان  های نیروهای مسلح (آجا، سپاه، ناجا، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) ، وزارتخانه‌ها ، سازمانها و نهادها می‌باشد. تحقق برنامه‌های مهارت آموزی با تلاش جهادگونه این چهار رکن امکان‌پذیر است.
وی اعلام نمود 30 دستگاه غیرنظامی از قوای سه گانه در حوزه مهارت آموزی و اشتغال فعال هستند.که تاکنون با۲۳ وزارتخانه، سازمان، بنیاد و نهاد و... تفاهم نامه امضا کرده ایم که ۷  دستگاه در دست بررسی است و انشاء‌الله در سال ۹۹ به اتمام میرسد.
 
وی اعلام کرد ما از سایر وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، بنیادها و نهادها، بانک‌ها و موسسات مالی و همه اشخاص حقوقی و حقیقی که می توانند جهت مهارت آموزی و اشتغال جوانان ذکور کشور گامی را بردارند دعوت به همکاری می کنیم و دست آنها را می فشاریم تا جوانان مذکور کشور این مدافعان وطن پس از پایان خدمت دغدغه و نگرانی مهارت و اشتغال نداشته باشند
 
 ایشان در پایان آغاز سال نو را پیشاپیش به همکاران در قرارگاه و سازمان‌های نیروهای مسلح و دستگاه‌های غیر نظامی تبریک گفتند و سالی سرشار از سلامتی ،سعادت و سربلندی توام با خوشبختی  برای همه آرزو کردند.


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=1378

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha