7/19/2019 2:33:01 AM | جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴:۰۰
پایگاه اطلاع رسانی سرباز‌ماهر گزارش می‌دهد:
صفر تا صد مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه (سربازان)
سربازان به عنوان یک جامعه وسیع، یک ثروت عظیم و نیروی انسانی جوان برای کشور محسوب می گردد. این امتیازات فرصتی است تا بتوان در سایر حوزه ها از قبیل آموزش، فرهنگ سازی، ایجاد شغل و به طور کلی بسترسازی برای پیشرفت همه جانبه کشور از آن استفاده کرد. طرح «سرباز ماهر» و «قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه» برای تحقق این امر تشکیل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر؛ سالانه ۵۰۰ هزار سرباز دوران سربازی را می‌گذرانند، این تعداد نیروی انسانی و به طور کلی این تشکیلات و ساز و کار، نشان از ظرفیت عظیمی است که اگر به کار گرفته شود می تواند در بسیاری از حوزه ها مؤثر باشد. ظرف یکی دو سال اخیر و به دنبال دستور مقام معظم رهبری پیرو مهارت آموزی سربازان وظیفه، این مسأله بصورت ویژه مورد توجه مسئولین امر قرار گرفته است.

دو مورد از تأکیدات رهبر انقلاب در این مورد:

الف: «حضور سرباز را در پادگان ها هدفمند کنید، یعنی صرفا این نباشد که تیراندازی و نگهبانی یاد بگیرند، واقعا بتوانند کار یاد بگیرند، اگر این بتواند انجام بگیرد کار خیلی بزرگی است.»

ب: «امکان گذراندن دوره های آموزشی دیگر از قبیل علمی کاربردی و یا دوره های کوتاه مدت دانشگاهی یا کلی را بررسی کنید … در تماس نزدیک با سربازان مسائل روز مره آن ها را رسیدگی کنید.»

به همین جهت رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در خرداد ماه ۹۶ دستور ایجاد قرارگاه «مهارت‌آموزی کارکنان و سربازان وظیفه» با مسئولیت سردار فرحی را صادر کردند. هر چند مسئولیت این طرح بر عهده ستاد کل نیروهای مسلح است اما گستردگی دوره مهارت آموزی به گونه‌ای است که علاوه بر نیروهای مسلح، باید تمام دستگاه‌های اجرایی در مهارت آموزی به سربازان شرکت کنند.

سردار باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ضمن ابلاغیه طرح مهارت آموزی سربازان، یک نکته محوری طرح مذکور را چنین بازگو کرد: برای ارتقا فرماندهان چند پارامتر مورد ارزشیابی قرار می‌‌گیرد که از این به بعد یکی از این پارامترها احترام به سرباز و توسعه مهارت‌آموزی سربازان خواهد بود.

با توجه به طرح «سرباز ماهر» و با راه اندازی سامانه سرباز ماهر، تمام کسانی که در دوره قبل از سربازی هستند و مهارتی ندارند در این سامانه ثبت نام می نمایند تا قبل از دوره سربازی به صورت رایگان برای کسب تخصص و مهارت، آموزش های لازم را ببینند. علاوه بر این افرادی هم که دارای تخصص هستند در صورت ثبت نام و معرفی، بکارگیری می شوند. افراد می توانند علاوه بر پیگیری خبری، دریافت راهنمایی و کسب آگاهی در مورد طرح مهارت آموزی سربازان، برای دسترسی راحت تر به سامانه سرباز ماهر نیز به پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر، مراجعه نمایند.

دوره های مهارت افزایی برای تمام سربازان رایگان است

در سال ۹۶ به صورت آزمایشی ۱۰۰ هزار سرباز دوره‌های مهارت‌افزایی را طی کردند که این ظرفیت هر ساله افزایش پیدا می‌کند به طوری که در سال ۱۳۹۷ دوره های مهارت افزایی با هدف آموزش حدود ۲۰۰ هزار نفر استمرار خواهد یافت. پیش بینی شده بعد از اتمام دوره های مهارت آموزی این تعداد نفر، حداقل ۳۰ هزار شغل پس پایان خدمت سربازی برای افراد شرکت کننده در دوره، ایجاد شود.

ایجاد ۳۰/۰۰۰ شغل با مهارت آموزی سربازان

اولین آزمون مهارت آموزی سربازان وظیفه در تاریخ ۲۲ دی ماه ۹۶ با شرکت حدود ۹۰ هزار نفر انجام شد که این روند ادامه داشته به طوری که هر دو ماه یک آزمون برگزار شده است. چهارمین آزمون نیز در تاریخ ۲۷ مرداد ۹۷ در ۱۲۰ رشته با تأکید بر تخصص های بومی هر استان و با شرکت ۷۰ هزار نفر برگزار گردید. بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در قرارگاه مرکزی این طرح، تعداد آزمون ها کاهش و بر کیفیت و تعداد آموزش های مهارتی در داخل پادگان ها افزوده خواهد شد. تا کنون بالغ بر ۵۰ درصد پادگان ها تجهیز شده و امکانات آموزشی در آن ها مستقر شده است.

مطابق برنامه ریزی های این قرارگاه، مهارت آموزی سربازان شامل «دوران پیش از سربازی»، «غربالگری»، «ضمن دوران سربازی» و «پس از سربازی» است. به این ترتیب قبل از دوران سربازی، دوره های تخصصی، آموزش داده خواهد شد تا در دوره سربازی این مهارت ها مورد استفاده قرار گیرد و در صورت داشتن مدرک دانشگاهی، تخصص و دانش قبلی توسعه یابد تا در پایان دوره خدمت، زمینه اشتغال همراه با تخصص فراهم گردد.

ویژگی های اصلی طرح سرباز ماهر

۱- افراد در زمان پایان دوره سربازی، علاوه بر اخذ کارت پایان خدمت، کارت سابقه کار و گذراندن دوره های تخصصی مهارت آموزی را نیز دریافت می کنند.

۲- همچنین تسهیلاتی برای سربازان در بعد از دوران سربازی در این طرح در نظر گرفته شده و آن‌ها به مراکز صنعتی وتولیدی برای انجام کار معرفی می‌شوند.

۳- در کنار اشتغال زایی و مهارت منجر به کارآفرینی به عنوان رکن اصلی این طرح، ایجاد جذابیت و نشاط در بین سربازان برای پیشبرد اهداف مهارت افزایی از اهمیت خاصی برخوردار است.

۴- بیش از ۸۰ درصد سربازانی که وارد جامعه می‌شوند، شغل مشخصی ندارند و به خیل نیرو‌های بیکار ملحق می‌شوند.

۵- بیش از ۴۰ درصد از سربازان دارای مدارک تحصیلی دانشگاهی هستند و بسیاری نیز از دانش و مهارت خاصی بهره مند نیستند که به این منظور دوره های مهارت آموزی سطح بندی شده است.

۶- نیروهای نظامی و غیرنظامی از صاحبان مهارت و تخصص در حین سربازی و بعد از سربازی استفاده می کنند و امکان جذب و استخدام آنان نیز وجود دارد.

۷- سه سرفصل عمومی، تخصصی و اجتماعی در طرح مهارت آموزی کارکنان وظیفه دیده شده است.

۸- در طرح سرباز ماهر با انعقاد توافق‌نامه همکاری با دانشگاه‌های جامع علمی کاربردیو فنی و حرفه ای و همچنین سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، دوره‌های مهارت‌افزایی برای تمام سربازها برگزار خواهد شد تا پس از خروج از دوره سربازی و اخذ مدرک معتبر تخصصی – مهارتی امکان افزایش شانس اشتغال و توانایی کارآفرینی برای آنان فراهم شود.

۹- گذراندن دوره سربازی در سازمان ها و مراکزی که قرارگاه مهارت آموزی با آنان تفاهم نامه امضا کرده به منظور کسب تجربه، تخصص و یادگیری از نزدیک جهت بهره مندی سربازان.

۱۰- استفاده و امکان جذب و استخدام سربازان توسط سازمان ها و مراکز مختلف.

هدف از طرح مهارت آموزی ایجاد اشتغال مولد و پایدار است

 

موشن گرافیک سرباز ماهر

 

 

تفاهم نامه ها

ستاد کل نیروهای مسلح و قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه که از ناحیه ستاد کل مأمور پیگیری مهارت آموزی سربازان است تاکنون با دستگاه های متعددی تفاهم‌نامه در راستای ایجاد شغل و مهارت آموزی انعقاد کرده اند. مطابق مصوبات شورای عالی مهارت آموزی برای تکامل طرح سرباز ماهر، باید با ۳۰ دستگاه اجرایی و دولتی تفاهم نامه همکاری امضاء شود که این روند در سال ۹۷ با شتاب در حال تکمیل است.

  • تفاهم با وزارت علوم برای جذب سربازان به عنوان «سرباز پژوهشگر» در سال ۹۷ و نهایتا به کارگیری آنان در همان مجموعه.

  • تفاهم با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای مشارکت و آموزش سربازان در شرکت های دانش بنیان.

  • تفاهم با وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان جذب، آموزش و به کارگیری سربازان با عنوان «سرباز صنعت»

  • تفاهم با سازمان فنی حرفه ای کل کشور که بخش عمده ای از آموزش های مهارتی سربازان، اعطای گواهی نامه و تجهیز امکانات آموزشی پادگان ها بر عهده این سازمان است.

  • تفاهم با وزارت خانه ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات جهت آموزش و جذب سربازان در این حوزه.

  • تفاهم با وزارت آموزش و پرورش برای آموزش مهارتی به محصلان در قبل از دوران سربازی.

  • تفاهم با وزارت ورزش و جوانان جهت هدایت و پشتیبانی سربازان در فعالیت های اقتصادی، اجتماعی.

  • تفاهم با وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی جهت پیگیری اشتغال سربازان.

  • تفاهم با سازمان صدا و سیما برای بازتاب اتفاقات طرح، جذب سربازان هنرمند.

  • تفاهم با جمعیت هلال احمر در راستای آموزش امدادگری برای تمام سربازان بصورت کاربردی

  • تفاهم با وزارت کشاورزی جهت آموزش و اشتغال جوانان پس از فراغت از سربازی.

و دیگر توافقاتی که در دست اقدام است که مطابق نقشه راه ۵ ساله قرارگاه به ۳۰ توافق کاربردی و عملیاتی خواهد انجامید.

بسیج نهادهای کشوری و لشگری برای مهارت افزایی و تضمین شغلی سربازان

 

فعالیت پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر

در این میان، پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر نیز به عنوان یکی از بازوان پیش برنده طرح کلان مهارت آموزی سربازان، با شعار «هر سرباز یک کارآفرین – هر سرباز یک ثروت ملی» فعالیت خود را در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال آغاز کرده است.

اهداف اصلی ترسیمی پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر عبارتند از:

معرفی فرصت های شغلی پایدار و آگاهی بخشی در جهت خلاقیت و کارآفرینی

اطلاع رسانی در مورد مشوق های در نظر گرفته شده به سربازان (تسهیلاتی، معرفی به کار و…)

کمک به تحقق جذابیت، نشاط، مهارت آموزی و کسب تجربه سربازان

انعکاس ظرفیت های اقتصادی بخش های نظامی و غیر نظامی کشور به سربازان

اطلاع رسانی در مورد بومی گرایی سربازان با توجه به مهارت سرباز و نیاز منطقه

ارائه مشاوره به سربازان در حوزه های مختلف

 

برگزاری سومین نشست راهبردی و نمایشگاه ارائه دستاوردهای مهارت آموزی

تاکنون سه نمایشگاه در راستای ارائه دستاوردها و اطلاع رسانی در مورد طرح مهارت آموزی کارکنان وظیفه برگزار شده است. در این نمایشگاه ها تعدادی از سازمان‌ها و نهادهای کشوری و لشکری ضمن برپایی غرفه، آخرین دستاوردهای سازمان متبوع خود که مرتبط با مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه است را به نمایش گذاشتند.

سخنان سرلشگر باقری در سومین نمایشگاه مهارت آموزی

سومین نشست شورای عالی سیاستگذاری مهارت آموزی سربازان نهم مهرماه در باغ موزه دفاع مقدس با حضور مقامات ارشد نظامی و سرلشگر باقری و همچنین مسئولان دولتی و دستگاه های اجرایی برگزار شد. این جلسه هر ۶ ماه یک بار برای تصویب طرح ها و پیگیری و پیشبرد طرح مهارت آموزی سربازان برگزار می گردد.

گفت وگو با سردار فرحی فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه

 

انتهای پیام/

 

 

 

 


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=27

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha