7/19/2019 2:40:25 AM | جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۳:۵۷
در نیروهای مسلح سراسر کشور انجام شد:
برگزاری دومین آزمون مهارتی سربازان وظیفه
دومین آزمون ادواری سال جاری مهارت آموزی کارکنان وظیفه در نیروهای مسلح سراسر کشور اعم از ارتش، سپاه، ناجا و وزارت دفاع برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر، دومین آزمون ادواری مهارت آموزی کارکنان وظیفه در سال جاری برگزار شد. این آزمون در نیروهای مسلح سرار کشور اعم از سپاه، ارتش، ناجا و وزارت دفاع با حضور سردار فرحی فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه، مهندس کشاورز مدیر کل دفتر سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای سازمان آموزش فنی و حرفه ای و دیگر مسئولان و فرماندهان نیروهای مسلح برگزار شد.

بنا بر این گزارش، بیش از 50 هزار سرباز در سراسر کشور در این آزمون شرکت کردند. این سربازان با توجه به تخصص و مهارتی که در طول خدمت کسب کرده و یا قبل از خدمت داشته اند، توسط مسئولان یگان ها برای شرکت در این آزمون معرفی شدند. بر این اساس، نیروهای مسلح سراسر کشور از طریق سامانه آزمون های ادواری که بستر آن در اختیارشان گذاشته شده می توانند اطلاعات سربازانی که دارای شرایط شرکت در آزمون های مهارتی هستند را ثبت نمایند.

شایان ذکر است که از حدود یک سال گذشته دوره های مهارت افزایی ویژه ای برای سربازان وظیفه در پادگان ها ایجاد و تاکنون پنج آزمون مهارتی نیز برگزار شده است. افراد شرکت کننده در صورت قبولی در آزمون مهارتی برای آزمون و مصاحبه عملی نیز دعوت شده که به شرط احراز شرایط لازم می توانند گواهی‌نامه مهارتی از سازمان فنی و حرفه ای بصورت رایگان اخذ نمایند.

سربازان وظیفه در صورت قبولی در این آزمون ها و اخذ گواهی تخصصی، مسیر اشتغال پس از خدمت خود را هموار خواهند کرد. 

گفتنی است که این موضوع در قالب طرح جدید «سرباز ماهر» و با همت «قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح» در حال پیگیری است.

توضیحات تکمیلی را می توانید در فیلم زیر ببینید:

 

انتهای پیام/

 

 


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=632

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha