7/19/2019 1:48:38 AM | جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۲:۱۳
رئیس سازمان وظیفه عمومی بیان کرد:
طرح «سرباز ماهر» ابتکار خوبی برای بهره‌مندی سربازان
رئیس سازمان وظیفه عمومی با اشاره به این که جشنواره فرهنگی ورزشی سرباز باعث نشاط سربازی است، گفت: ستادکل نیروهای مسلح در زمینه مهارت آموزی سربازان ابتکار خوبی انجام داده که در قالب طرح «سرباز ماهر» و در راستای جذب سربازان مستعد و ارتقاء مهارت آنان در حال اجرا است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر به نقل از معاونت اجتماعی ناجا، سردار بهرام نوروزی رئیس سازمان نظام وظیفه در خصوص اهمیت توجه به نشاط سربازان، اظهار کرد: هر ساله جشنواره های مختلف فرهنگی و ورزشی برای سربازان در سراسر کشور برگزار می شود. در راستای اجرای جشنواره ورزشی امسال نیز تعداد قابل توجهی از سربازان در رشته هایی مانند کاراته، دارت، کشتی و... با یکدیکر به رقابت پرداخته و موفق به کسب رتبه شده‌اند که اختتامیه این جشنواره در اسفند ماه سال جاری درتهران برگزار خواهد شد.

وی گفت: برگزاری مراسم صبحگاه و پخش موزیک و سرودهای حماسی برای سربازان، نشاط بخش و با ارزش است که این مراسم با دعای صبحگاهی شروع شده و پس از اجرای مراسم صبحگاه با ابتکارات فرماندهان می تواند متنوع تر شود و برنامه های نشاط آفرین دیگری نیز به آن اضافه گردد.

نوروزی بیان داشت: از دیگر اقدامات صورت گرفته در این خصوص برگزاری جشنواره های فرهنگی مزین به نام حضرت علی اکبر(ع) است که اختتامیه آن در روز ولادت حضرت علی اکبر(ع) برگزار می شود.

این مقام ارشد نظام وظیفه، گفت: نام‌گذاری این جشنواره به نام حضرت علی اکبر(ع) افتخاری است که همه جوانان با الگوبرداری از این شخصیت والامقام در اقصی نقاط کشور برای امنیت کشور بصورت شبانه‌روزی در حال خدمت‌رسانی هستند.

 

بکارگیری سربازان در تخصص و علایقشان با اجرای طرح «سرباز ماهر»

رئیس سازمان وظیفه عمومی در بخش دیگری از سخنان خود، افزود: جوانان سرباز، نبوغ و توانایی های زیادی دارند که باید از این ظرفیت استفاده کرد. بنابراین ستادکل نیروهای مسلح در زمینه مهارت آموزی سربازان ابتکار خوبی انجام داده تا بتوان از توانایی سربازان وظیفه استفاده کرد و یا مهارت های جدیدی را به آنان آموخت.

وی با اشاره به طرح جدید «سرباز ماهر» که مسئولیت اجرای آن بر عهده «قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه» گذاشته شده است، تصریح کرد: سربازان با اجرای این طرح می توانند در حین خدمت با تکمیل فرم های مربوطه، در زمینه تخصص و مهارت خود بکارگیری شوند و یا مهارتی را با توجه به علایق خود کسب کنند.

 

کارت‌های قدیمی و غیر‌هوشمند سربازی فاقد اعتبار هستند

همچنین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: افرادی که برای تعویض کارت قدیمی پایان خدمت و یا کارت معافیت از خدمت اقدام نکرده اند باید با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) برای تعویض کارت های قدیمی به هوشمند اقدام کنند.

وی با اشاره به گذشت ۶ سال از اجرای تعویض کارت های قدیمی به هوشمند، افزود: تاکنون حدود 11 میلیون کارت هوشمند صادر شده است. کارت هایی که از سال 62 به بعد در نیروهای مسلح به شکل های مختلف صادر شده اند فاقد اعتبار بوده و مورد تایید هیچ یک از سازمان هایی که نیاز به تاییدیه کارت های مذکور دارند، نخواهد بود.

نوروزی در مورد ویژگی های کارت هوشمند سربازی، بیان کرد: با هوشمندسازی کارت های پایان خدمت و معافیت سربازی توانسته ایم شکل کارت های مذکور را در کلیه نیروهای مسلح یکسان کنیم. بنابراین از هرگونه امکان جعل جلوگیری شد و همچنین با ایجاد بانک اطلاعاتی در سامانه وظیفه عمومی، امکان استعلام کارت های مذکور از طریق دفاتر (پلیس +۱۰) در سراسر کشور انجام گردید.

 

انتهای پیام/


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=637

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha