5/24/2019 1:42:06 PM | جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۸:۰۷
آیا به متعهدین خدمت در دستگاه‌های غیرنظامی کارت پایان خدمت داده می‌شود؟
شرایط تعهد خدمت در دستگاه‌های غیر نظامی به عنوان جایگزین خدمت دوره ضرورت را در این گزارش بخوانید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر؛ بسیاری از مشمولان خدمت وظیفه عمومی در رابطه با شرایط تعهد خدمت در دستگاه‌های غیر نظامی به عنوان جایگزین خدمت دوره ضرورت سوالاتی دارند که در ادامه به آن‌ها پاسخ داده شده است.

براساس قوانین موجود در ارتباط با سربازی و خدمت وظیفه عمومی، دولت می‌تواند از خدمات کارکنان وظیفه به صورت استخدام تعهد خدمتی استفاده کند که البته در حال حاضر نهاد‌هایی مثل: وزارت بهداشت، آموزش و پرورش، سازمان هواپیمایی، قوه قضاییه، سازمان بنادر و دریانوردی، شرکت کشتیرانی و شرکت ملی نفتکش، از خدمات کارکنان وظیفه به عنوان استخدام تعهد خدمتی با تعهد ۵ تا ۱۰ سال استفاده می‌کنند.

گفتنی‌است؛ به متعهدین خدمت در پایان تعهدشان، کارت پایان خدمت نیز ارائه می‌شود، البته به این شرط که آموزش نظامی را گذرانده باشند.

همچنین بسیاری از مشمولان خدمت در رابطه با اینکه اگر متعهدین خدمت قبل از خاتمه تعهد، از خدمت برکنار شوند یا استعفاء دهند، تکلیف خدمت سربازی‌شان چه می‌شود، سوال دارند.

این افراد، چنانچه علت برکناری از خدمت، بیماری یا عدم صلاحیت ناشی از اعمال غیر ارادی آنان به تشخیص سازمان بکار گیرنده باشد، مدت خدمت انجام شده، به تناسب جزء خدمت دوره ضرورت محسوب شده و بقیه خدمت دوره ضرورت را انجام می‌دهند.


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=801

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha