5/24/2019 1:48:32 PM | جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۳:۲۳
سردار فرحی خبر داد
مهارت آموزی ۲۰۰ هزار سرباز در سال جاری/ ۶۰ تدبیر مقام معظم رهبری با موضوع ارتقاء توانمندی سربازان
فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در سال گذشته ۱۰۳ هزار سرباز گواهی مهارت‌آموزی را از وزارت کار و سازمان فنی و حرفه‌ای دریافت کرده و دوران سربازی خود را به پایان رسانده‌اند اما در سال جاری همه تلاش‌ها برای مهارت‌آموزی ۲۰۰ هزار سرباز بوده است و قرار است سال آینده مهارت آموزی سربازان در وزارت ورزش را هم آغاز کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر؛ سردار سرتیپ پاسدار سیدمهدی فرحی فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی ستاد کل نیروهای مسلح در جشنواره جوان سرباز که صبح امروز در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد، گفت: سربازی امروز ویژگی‌های عظیمی دارد که اگر آنها تجمیع شوند به سرمایه بزرگ تبدیل می‌شود.

وی افزود« هر ساله حدود 400 هزار سرباز وارد نیروهای مسلح شده و به همین میزان هم سربازی خود را به پایان می‌رسانند که در مجموع این افراد دو سال با گستردگی بزرگ و تخصص‌های زیاد  را در خدمت نیروهای مسلح خواهند بود.

فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: امروز 43 درصد از سربازان ما تحصیلات دانشگاهی دارند که پیش‌بینی می‌شود این میزان تا سال 1400 به 50 درصد برسد. ضمن اینکه سن آنها بین 18 تا 28 سال است.

سردار فرحی خاطرنشان کرد: ثروت عظیم سربازان جوان و متخصص قابلیت سرمایه گذاری بالایی دارند که مهمترین چالش جامعه ما که البته ابر دغدغه فعلی محسوب می‌شود، بیکاری است که 38 درصد جوانان بیکار ما تحصیلکرده هستند.

وی افزود: 3 میلیون و 800 هزار نفر در جامعه ما طبق آمار دولت بیکار هستند که 80 درصد آنان جوان هستندو اگر برای رفع این مشکل گام برنداریم می‌تواند به تهدید امنیت ملی تبدیل شود.

فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی ستاد کل نیروهای مسلح گفت:‌173 تدبیر از سوی مقام معظم رهبری در طول 10 سال اخیر در مورد سربازان فرموده‌اند که 60 مورد از این تدابیر با موضوع ارتقاء توانمندی و مهارت‌آموزی بوده است و به همین دلیل با تدابیر صورت گرفته قرارگاه مهارت آموزی برای آموزش 600 هزار سرباز در طول هر سال تشکیل شده به طوری که  400 هزار سرباز ورودی و 400 هزار سرباز خروجی برنامه‌های آموزشی ویژ‌ه‌ای را فرا خواهند گرفت.

سردار فرحی گفت: 30 مؤلفه 16 وزارتخانه و 14 نهاد در پازل قرارگاه مهارت‌آموزی ستاد کل نیروهای مسلح تعریف شده است که در این بین دولت هم همراهی دارد. به طوری که در طول یک و نیم سال اخیر از بین 30 دستگاه توانسته‌ایم با 21 نهاد سازمان و وزارتخانه تفاهم نامه‌ همکاری منعقد کنیم.

وی تصریح کرد: ‌در سال گذشته 103 هزار سرباز گواهی مهارت‌آموزی را از وزارت کار و سازمان فنی و حرفه‌ای دریافت کرده و دوران سربازی خود را به پایان رسانده‌اند اما در سال جاری همه تلاش‌ها برای مهارت‌آموزی 200 هزار سرباز بوده است و قرار است سال آینده مهارت آموزی سربازان در وزارت ورزش را هم آغاز کنیم.

فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی ستاد کل نیروهای مسلح در پایان گفت: هدف قرارگاه مهارت آموزی اشتغال است و کمیته اشتغال بر همین اساس در این قرارگاه تاسیس شده است البته در شورای اشتغال کشور هم عضو هستیم.


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=838

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha