7/19/2019 2:16:23 AM | جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳:۴۳
جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا:
تشریح ضوابط و مقررات تردد مشمولان غایب ایرانی مقیم خارج از کشور
جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، ضوابط و مقررات نحوه تردد مشمولان غایب ایرانی مقیم خارج از کشور را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرباز ماهر؛ سردار ابراهیم کریمی جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در خصوص ضوابط و مقررات نحوه تردد مشمولان غایب مقیم خارج از کشور اظهار کرد: تمامی مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور که حداقل سه سال در خارج از کشور اقامت داشته اند، می‌توانند تا پایان سال ۱۴۰۰، هر سال حداکثر دوبار و مجموعا به مدت سه ماه به داخل کشور تردد کنند.

وی افزود: مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور که بیش از ۸ سال غیبت دارند و نتوانستند از طریق قانون جریمه مشمولان غایب؛ وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند نیز می‌توانند با استفاده از تسهیلات فوق به کشور تردد کنند.

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور برای دریافت مجوز تردد، باید به نمایندگی دولت جمهوری اسلامی ایران در کشور محل اقامت مراجعه و گذرنامه آنان پس از احراز شرایط، ممهور به مهر تردد با عنوان "اجازه تردد مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور" شود.
همچنین وی با اشاره به سیل در استان‌های کشور اظهار داشت: مشمولان سربازی در این استان‌ها می‌توانند زمان اعزام به سربازی را به مدت 2 ماه تمدید کنند.

وی ادامه داد: مشمولانی که تمایل به تمدید تاریخ اعزام به خدمت دارند، باید با مراجعه حضوری به سازمان وظیفه عمومی شهر یا مرکز استان محل سکونت خود و یا از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) برای ثبت درخواست خود اقدام کنند.

سردار کریمی گفت: آن دسته از کارکنان وظیفه شهر‌های سیل زده که مشغول به خدمت در یگان‌های نیرو‌های مسلح در سایر استان‌های کشور هستند، می‌توانند به مدت یک ماه از مرخصی اضطراری استفاده کنند.


لینک کوتاه :http://sarbazmaher.ir/p=910

دیدگاه ها و نظرات

دید گاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر در وب منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

captcha